Spordiennustuste seadustamise mõju

Alates sellest, mil spordikihlveod legaliseeriti, on see hasartmängude alaliik üha populaarsem nende seas, kes teevad panuseid professionaalidena, aga ka tavapäraste spordisõprade seas, kes lihtsalt soovivad mängule kaasaelamisele põnevust lisada. Nagu paljud asjad maailmas, on ka spordiennustustel spordile ning ühiskonnale anda nii positiivset kui negatiivset.

Positiivne külg

Pole saladus, et suur osa kihlvedudest on sõltuvalt riigist pikka aega toimunud ebaseaduslikult ning olnud varimajanduse osa. Miljonitesse ulatuva käibega valdkond tegutses pikalt põranda all ning tõi kasu üksnes neile, kes sellega tegelesid, ent mitte laiemale ühiskonnale. Kui kihlvedusid legaliseerima hakati, muutus see üha enam tavapärase ettevõtluse osaks, kus kihlvedude korraldaja tegutseb seadustega kooskõlas ning maksab riigile makse nagu kõik teised.

Sellega muutus kihlvedudel osalemine turvalisemaks ning suuremale osale inimestest kättesaadavaks. Kriminaalne kontingent loobus kihlvedudega tegelemisest ning ühtlasi võlgnike elu põrguks tegemisest. Spordiennustus on muutunud kultuurse elu osaks ning vastavad riigiasutused võivad kõike kihlveokontorites toimuvat kontrollida, mistõttu pole osalejal tarvis otseselt millegi pärast muretseda.

Negatiivne külg

Kuigi on hea, et asi on muutunud seaduslikuks, on siiski aspekte, mis ideaalsed pole. Näiteks pole hea, et spordiennustused on kättesaadavad kõigile inimestele ning neid populariseeritakse liialt palju meedias ning internetis. Keegi ei uuri, milline on mängija majanduslik seisund või olukord vaimse tervisega, mis tähendab, et mängivad ka need, kellel on risk asjast sõltuvusse jääda, mis võib aga nende elud tuksi keerata.

Ühtlasi võivad rahakad inimesed spordiennustustel võitmiseks hakata mõjutama spordimängude tulemust. Kuigi see pole lubatud, püütakse eri meetodeid kasutades tagada see, et võidaks kindel meeskond. Jutt käib sel juhul kümnetesse või sadadesse tuhandetesse eurodesse ulatuvatest panustest. Oma osa võidust saab sportlane, kes aitab vastavat tulemust saavutada, enamasti just enda meeskonna edu ohverdades. Kuna kihlveokontorites liiguvad suured rahad, võivad need mõjutada spordivõistluste ausust.

Järeldused

Sellel, et spordiennustused on muutunud populaarseks ning seaduslikuks ettevõtluse osaks, on nii positiivsed kui ka negatiivseid külgi. Üldiselt on spordiennustustele mõistlikult lähenedes siiskitegu hea viisiga, kuidas vaba aega veeta ning tugitoolisporti põnevamaks muuta.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *